Dziś w warszawskim studiu telewizyjnym Polsatu odbył się Kongres Przemysłu Przyszłości, podczas którego uczestnicy dowiedzieli się o najważniejszych inicjatywach Platformy Przemysłu Przyszłości związanych z transformacją cyfrową gospodarki. Wydarzenie było połączone z prezentacją unikalnego narzędzia wsparcia procesów cyfryzacji – Platformy Cyfrowej Przemysłu Przyszłości oraz z nagrodzeniem laureatów, organizowanego przez PPP, konkursu Fabryka Przyszłości. W kongresie wziął udział m.in. Minister Rozwoju i Technologii Piotr Nowak.
Jestem głęboko przekonany, że dzisiejsza konferencja będzie znakomitym miejscem wymiany doświadczeń zdobytych przez przemysł, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe czy też naukę. Cieszę się, że mamy możliwość zapoznania się z najnowszym narzędziem, które wspomoże rozwój polskiej przedsiębiorczości – rozwijając tym samym konkurencyjność i innowacyjność naszej gospodarki.
Piotr Nowak, Minister Rozwoju i Technologii
Transformacja przynosi wymierne zyski i konkretne efekty, takie jak podniesienie efektywności pracy, wzrost obrotu, oszczędność energii czy dostosowanie się do wymagań środowiskowych. Polscy przedsiębiorcy doskonale to wiedzą i rozumieją. Nie boją się zmian ani nowoczesności. Weźmy przykład cyfryzacji. Badania wskazują, że 66 proc. wszystkich MŚP w Polsce odczuwa duży komfort korzystania z narzędzi cyfrowych. To o 5 proc. więcej, niż wynosi średnia europejska.
Dawid Solak, członek Zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości
W imieniu Rady Programowej gratuluję wszystkim wyróżnionym. W mojej ocenie, każdy z podmiotów, który zdecydował się kandydować i rywalizować o miano „Fabryki Przyszłości” już odniósł sukces - samo zgłoszenie świadczy o tym, że zarządzający fabryką są świadomi jak ważne są nowoczesne technologie w procesie produkcji. Tym samym uważam, że inicjatywa pomogła w przełamywaniu barier utrudniających polskim przedsiębiorcom rozwój w kierunku przemysłu 4.0.
Olga Semeniuk, Sekretarz Stanu w MRiT oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw