Na niską orbitę okołoziemską zostanie wystrzelonych pięć satelitów, opracowanych przez międzynarodowy zespół pod przewodnictwem hiszpańskiej firmy technologicznej. Celem tej misji jest przetestowanie nowatorskich technologii związanych z pozycjonowaniem, nawigacją i pomiarem czasu. Taki przełomowy projekt otwiera nowe możliwości wykorzystania satelitów w różnych branżach.
Umowa na niemal 80 mln euro, czyli nowe horyzonty eksploracji kosmosu
Reprezentanci ESA i GMV podpisują nowy kontrakt. Źródło: ESA
Satelity LEO-PNT: nowe standardy w nawigacji
Wizualizacja satelitów LEO-PNT. Źródło: ESA
Kosmiczne konsorcjum
Inne projekty – tym razem z polskim akcentem
Źródło: GMV
Źródło: GMV
Nowe standardy
GMV to prywatna grupa technologiczna założona w 1984 roku i działająca na skalę światową w następujących sektorach: Kosmos, Lotnictwo, Obrona i Bezpieczeństwo, Cyberbezpieczeństwo, Inteligentne Systemy Transportowe, Motoryzacja, Ochrona Zdrowia, Telekomunikacja i IT dla władz rządowych i dużych korporacji. W 2022 roku firma osiągnęła przychody przekraczające 311 mln euro. Zatrudniając ponad 3000 pracowników, GMV prowadzi oddziały w Hiszpanii, USA, Niemczech, Francji, Polsce, Portugalii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Malezji i Kolumbii. 75% obrotów firmy pochodzi z projektów międzynarodowych na wszystkich pięciu kontynentach. Strategia wzrostu firmy opiera się na ciągłej innowacji, a 10% obrotu przeznaczane jest na wewnętrzne badania i rozwój. Spółka osiągnęła 5 poziom CMMI, najbardziej prestiżowy model na świecie pod względem poprawy zdolności organizacji do przetwarzania procesów oraz posiadanych licznych międzynarodowych patentów.
Obecnie GMV jest wiodącym niezależnym dostawcą systemów kontroli naziemnej dla operatorów komercyjnych satelitów telekomunikacyjnych oraz europejskim liderem w segmencie naziemnym Globalnych Systemów Nawigacji Satelitarnej (EGNOS i Galileo). Jest także głównym dostawcą systemów C4I dla Armii Hiszpańskiej oraz wiodącym krajowym dostawcą systemów telematycznych dla transportu publicznego. Od ponad 20 lat jest także sprawdzonym dostawcą oprogramowania, usług i systemów telematycznych w sektorze motoryzacyjnym. W sektorze ICT jest benchmarkowym dostawcą zaawansowanych rozwiązań i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej.
W 2024 roku GMV stawia nowy kamień milowy w swoim rozwoju: firma świętuje 40 lat historii pod hasłem "Doskonałość i jeszcze dalej”. To cztery dekady sukcesu oparte na talencie, doskonałości i innowacjach.